KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12156039
nr 1215 6039
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, "Usch för den onde", signerad. Motivet: 18x21
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:53:31
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström